Kto sme?

Sme športový klub zameraný na všeobecnú pohybovú prípravu s príjemným bonusom si zalyžovať ❄.

VLK je komunita pozitívnej energie kde budú spokojné Vaše deti, ktoré si tu nájdu mnoho priateľov a spoločné zážitky, ktoré ich budú čoraz viac a viac spájať s nami VLKmi. Pozor je to vysoko nákazlivé!

Začínali sme pred ôsmimi rokmi.

Len v nedele, kde sa stretávalo pár nadšencov športu ktorí chceli aby aj ich deti boli v pohybe nech majú k sebe parťákov a doma zdravé, šťastné deti ktoré budú mať priateľstvá na cely život. Pomaly sme sa každým rokom rozrastali aj o počet tréningov aj o počet VLKohlavcov ako to u nás zvykneme familiárne nazývať. Sme športový klub, ktorý má dobré zázemie v rodinnom centre na ulici Legerského 2 v Squash centre Pionierska. Kde nie len Vaše deti ale i Vy si môžte nájsť svoje.

Náš VLK je komunita pozitívnej energie kde budú spokojné Vaše deti, ktoré si tu nájdu mnoho priateľov a spoločné zážitky, ktoré ich budú čoraz viac a viac spájať s nami VLKmi. Pozor je to vysoko nákazlivé! Naše tréningy sú 3-krát v týždni systematické a cielené, ktoré pôsobia na harmonický rozvoj svalstva celého tela tzv. všeobecná pohybová príprava, ktorá deti upúta vďaka jej hravej forme.

U detí sa rozvíja pohybový potenciál prostredníctvom rôznych hier sa rozvíjajú kondičné a koordinačné schopnosti s využitím doplnkových športov:

  • Gymnastika, ako základ pre všetky športy s využitím balančných pomôcok, a správne využitie strečingových a kompenzačných cvičení
  • Atletika, dobrý spôsob ako naučiť vaše deti správne behať, skákať a hádzať
  • Plávanie ako dobrý spôsob regenerácie ( počas letných denných športových táborov)
    – Korčuľovanie na kolieskových korčuliach na rozvoj koordinácie a udržiavanie rovnováhy
  • Turistika na rozvoj morálno-vôľových vlastností (počas akcií ktoré pravidelne organizujeme)
  • Bicyklovanie, ktoré rozvíja rovnováhové, vytrvalostné, silové a koordinačné schopnosti a deťom ďalej umožní poznávať svet inak a rýchlejšie.
  • Loptové hry na orientáciu v priestore a rozvoj tímového ducha.

A nakoniec hlavným cieľom je naučiť deti správnej technike zjazdového lyžovania, ktoré sa naučia pri našich výjazdoch a sústredeniach ktoré ako klub pravidelne organizujeme.
Práve pobyt na čerstvom vzduchu v konečnom dôsledku prispieva priaznivo na zdravotný stav detí a na zlepšenie obranyschopnosti organizmu. Náš klub sa nevenuje pretekovému lyžovaniu, ale chcel by u detí vybudovať systematickosť, cieľavedomosť, silu prekonávať prekážky naučiť ich postaviť sa toľko krát až im to bude úplne prirodzené a ukázať im to čo majú v sebe o čom samé ešte ani netušia… objaviť svoj skrytý potenciál a talent. Budeme sa veľmi tešiť ak sa rozhodnete práve pre nás.

... s pozdravom Váš budúci ŠK VLK!!!

Mgr. Veronika Dratvová

Kvalifikovaná trénerka vysokoškolským vzdelaním, sama aktívne pretekala v zjazdovom lyžovaní a neskor aj v atletike- skok do výšky.